חוויית המשתמש כפרמטר חשוב בקידום אתר

בשורות הבאות נעסוק בחווית המשתמש ובהשפעה שיש לה על השגת תוצאות טובות לאתר שלכם וכמובן גם לעסק שלכם.

כתיבת תוכן איכותי היא חשובה, גם מחקר מילות מפתח ובדיקה של המתחרים היא הכרחית, אסור לדלג על אופטימיזציה לאתר ובטח שלא לפספס את כל הכלים למדידת האתר. אבל אחד הדברים החשובים ביותר בקידום האתר הוא חווית המשתמש או בשמה המקצועי UX. מדובר למעשה על סך הפעולות שנעשה באתר במטרה להוביל את הגולשים לשהייה ממושכת ככל הניתן בו. על כל מה שקשור לחווית הגלישה באתר שלנו: האם היא נוחה, אילו כפתורי הפעלה בחרנו לשים ואיך הם נראים, עד כמה העיצוב מתאים ומעודכן, איך הצבעוניות של האתר, איך הוא מסודר ועוד. התחום של חווית משתמש נלמד באופן נרחב בקורסים מקצועיים ויש לו חשיבות עצומה בקידום האתר שלנו.

למה כל-כך חשוב להשקיע בחווית משתמש טובה באתר?

ברור ומובן שאנחנו רוצים שלגולשים שלנו יהיה נעים ונוח לגלוש באתר שלנו, אבל יש לכך חשיבות רבה יותר מזה. השהייה באתר היא חשובה ביותר לקידומו ואם נמדוד אחוזי נטישה גבוהים, זה יפגע באופן ישיר בו. השהייה באתר תלויה באופן ישיר בחווית המשתמש וככל שהיא תהיה מדויקת יותר, כך נהנה משהייה ממושכת יותר של הגולשים באתר שלנו. אם נצליח להוביל אותם אל האתר על-ידי קידום אורגני מדויק, אך ברגע שהם יגיעו הם יעזבו ולא יעברו לדפים הרלוונטים עבורם, לא עשינו שום דבר.

מהי חווית משתמש טובה?

לצערנו אין נוסחה קבועה שאומרת איך חווית משתמש צריכה להיות ולכל אתר יתאים משהו אחר. העניין הוא להתאים את ה-UX לאופי האתר, למבנה שלו ולמטרות שלו. חווית משתמש צריכה להיעשות בתכנון מוקדם וצריכה לכלול פרמטרים רבים ומפורטים ככל האפשר. במהלך התכנון נקבע איך יראו כפתורי ההפעלה שלנו: "שלח", "צור קשר", "רכישה", "הורדה" וכו'. נחליט גם היכן הם ימוקמו כדי למקסם תוצאות ומה יהיה העיצוב שלהם. בנוסף לכך, נחליט באיזה פונט נשתמש באתר, מה יהיה הגודל שלו והצבע. גם התמונות שיהיו באתר שלנו הן חלק בלתי נפרד מהתחום של עיצוב חווית משתמש וככל שהן יהיו טובות ואיכותיות יותר זה יהיה טוב ומוצלח יותר.

מקדמי אתרים שמבינים בחווית משתמש - יש דבר כזה?

מקדמי אתרים רבים נוהגים להפריד בין התחום של קידום האתר לבין התחום של עיצוב חווית משתמש, אך למעשה מדובר בטעות. התחומים חייבים להיות שזורים זה בזה והצלחה של אחד היא בהכרח הצלחה של אחר. לא כל מקדמי האתרים עוסקים גם בעיצוב חווית משתמש וזה ברור ומובן. החוכמה היא לבחור חברה לקידום אתרים שעוסקת גם בתחום של UX שכן רק ככה תוכלו להשיג את התוצאות הטובות ביותר. חברה מקצועית לא יכולה להרשות לעצמה לא להתעסק בעיצוב חווית משתמש שכן היום ברור לכולם שההשפעה שלה על קידום האתר היא עצומה.