3 סיבות להעדיף אתר מהיר יותר ומעוצב פחות

אתר מעוצב או אתר מהיר? הדילמה הזו מעסיקה כמעט כל מי שנמצא בתהליך של בניית אתר ואפשר להבין למה

מצד אחד כולנו רוצים אתר מעוצב ויפה, צבעוני ובעל מראה מתקדם. מצד שני אנחנו רוצים שהוא יהיה מהיר, שלא יתקע ושהגלישה בו תהיה נוחה ונעימה. אבל מה מהשניים עומד בראש סדר העדיפויות? והאם חייבים בכלל לבחור? אי אפשר לבנות אתר שהוא גם מעוצב וגם מהיר? מומחי בניית אתרים מאמינים שאתר מהיר עדיף על אתר מעוצב אבל שגם אם תבחרו באופציה הזו זה לא אומר שהאתר שלכם יהיה אפור ומשעמם. אפשר ליצור שילוב טוב ואיכותי בין אתר מעוצב לאתר מהיר!

אחוזי נטישה נמוכים

עיצוב מורכב וכבד עלול להשפיע על מהירות הטעינה של הדפים באתר ועל מהירות הגלישה בו. חשוב להבין שמי שגולש באינטרנט אינו בעל סבלנות ארוכה במיוחד וברגע שעמוד אחד נתקע או נטען באיטיות, הוא פשוט יעזוב את האתר. זה נקרא "אחוזי נטישה גבוהים" ובאתרים איטיים אנחנו רואים אותם באופן מובהק. כשהאתר כולל עיצוב יפה ומעודכן אך מעט פשוט יותר, זה מאפשר לדפים להיטען במהירות ולגולש לעבור בקלות ובכיף מעמוד לעמוד. כך ניתן להפחית את אחוזי הנטישה ולהשאיר את הגולשים זמן רב יותר באתר שלנו. ולמה זה חשוב כל-כך? כי ככל שהם יישארו יותר באתר הם יבצעו יותר פעולות (כישה, מילוי פרטים, הורדת קבצים וכו') וזו המטרה העיקרית שלנו.

אופציות גדולות יותר לקידום בגוגל

בכל מה שקשור לקידום אתרים ישנה חשיבות מכרעת למהירות האתר. אתרים מהירים יקודמו בצורה איכותית וטובה יותר במנוע החיפוש של גוגל ולכן עלינו לדאוג לאפס תקלות באתר ולמקסימום מהירות. כמו שציינו, עיצוב מורכב מאט את האתר, מסרבל את הגלישה בו, גורר תקלות ולכן גם פוגע בקידום. חשוב לזכור שקיומו של אתר אינטרנט אינו מספיק בשביל להגדיל את מאגר הלקוחות ואת הרווחים. בשביל זה תצטרכו לדאוג שהאתר יופיעו בשורות החיפוש הגבוהות ואת זו תוכלו לעשות רק באמצעות קידום אתרים אורגני או קמפיינים ממומנים בגוגל.

הגדלת מאגר הלקוחות והרווחים

יש שיגידו שגולשים נשארים באתר בגלל העיצוב ולכן עדיף להשקיע בפונטים, גרפיקות, תמונות, סרטונים וכל דבר אחר שיצור לכם אתר מעוצב. המציאות בשטח מוכיחה שאמנם העיצוב הוא חשוב אך הוא לא זה שיקבע את הישארות הגולשים באתר. מה שיקבע הוא חווית המשתמש כלומר האופן בו הם יחוו את האתר ובכלל זה מהירות טעינת הדפים והמעבר בניהם.  זכרו שככל הגולשים ישארו יותר זמן הם יכולים להפוך ללקוחות פונציאלים שלכם, לבצע רכישות או כל פעולה אחרת שתגדיל את הרווחים שלכם. לסיכום, אנחנו מאמינים שאתר מהיר יכול להשיג מטרות רבות וחשובות יותר מאשר אתר מעוצב. יחד עם זאת, כיום ישנן שיטות מתקדמות ואיכותיות ליצור עיצוב מרשים שלא יהיה כבד מידי ולא יפגע במהירות של האתר. נשמח לעמוד לרשותכם ביצירת הנוסחה המושלמת לאתר שיניב רווחים לעסק שלכם.