ניהול קמפיין AdWords

קמפיין טוב יותר יביא תוצאות טובות יותר

קשה היום לנסות לדמיין את חיינו ללא מנועי חיפוש... בעידן בו התרגלנו כי לכל שאלה שלנו יש תשובה וכל מוצר שאנחנו מחפשים וכל שירות שאנו זקוקים לו - אנחנו יודעים שיש לגוגל מה לספר. בתור בעלי עסק גוגל הוא כלי מרכזי למשיכת לקוחות ולהגדלת הרווחים שלכם, אלא שהקסם אינו קורה מעצמו ותצטרכו לעבוד בשביל זה. נכון להיום ישנן שתי דרכים עיקריות לדאוג שהאתר שלכם יופיע כמה שיותר גבוה במילות החיפוש הרלוונטיות לגביו: הדרך הראשונה היא באמצעות קידום אורגני שבו נפעל בטכניקות שונות כדי להביא אותו לשורות החיפוש העליונות. הדרך השנייה, שבה נעסוק היום, היא באמצעות פרסום ממומן במערכת אדוורדס. גוגל AdWords זוהי מערכת חכמה המאפשרת ניהול קמפיין ממומן באמצעות מילות המפתח הרלוונטיות למוצר או לשירות שאתם מספקים. המטרה בניהול קמפיין ממומן במערכת זו היא שהאתר שלכם יופיע בשורות העליונות תחת הכותרת "מודעה". בכל פעם שאנו מחפשים משהו בגוגל נקבל ראשית כל את התוצאות הממומנות (אלו שהשקיעו בתשלום ישירות לגוגל עבור הפרסום) ולאחר מכן את התוצאות האורגניות (אלו שכנראה השקיעו הרבה בקידום אורגני של האתר). בשורות הבאות נעסוק ביתרונות וחסרונות של האפשרות הראשונה של פרסום האתר שלכם בגוגל אדוורדס.

מהו קמפיין ADWORDS?

קמפיין מסוג זה מתמקד בתוצאות המתפרסמות בראש העמוד כאשר אנו משלמים לגוגל בעבור הזכות להימצא שם. ניהול הקמפיין מתבצע באמצעות מילות חיפוש כאשר כל מודעה מותאמת למילות החיפוש שנקבעו. מודל התשלום מתבצע בהתאם לכמות ההקלקות (PPC) או לכמות החשיפה של המודעה . למיקוד מילות המפתח המדויקות ישנה חשיבות רבה ומיקוד מדויק יוכל להביא לנו תוצאות טובות ורווחיות. למרות שמדובר במערכת שכל אחד יכול להשתמש בה באופן עצמאי, מומלץ לפנות לאיש מקצוע מהתחום בכדי שיעשה בחירת מילות מפתח מדויקת ויוודא שהכספים מנוצלים בצורה הטובה ביותר. נשמח לבחון את האפשרויות המתאימות עבורכם, להקים ולנהל קמפיינים ממומנים בגוגל בכל סדר גוגל ומורכבות.

יתרונות קמפיים אדוורדס

בניגוד לקידום אורגני, התוצאות של קמפיין ממומן הן מיידיות וישירות. ברגע שנפתח את הקמפיין ונסיים את הזנת כל הנתונים הדרושים, נוכל לצפות בתוצאות ולראות כיצד האתר שלנו מופיע בשורות הראשונות (בהנחה שפעלנו בצורה מקצועית ונכונה וציון האיכות של הדפים שלנו מניח את הדעת) מדובר ביתרון משמעותי במיוחד כאשר אנו רוצים דחיפה מיידית לאתר שלנו או למוצר ספציפי שאנו רוצים לקדם. היתרון הזה הוא משמעותי שכן לא תמיד יש לנו זמן להמתין לתוצאות קידום אורגני וישנו צורך מהותי בהבאת לקוחות, דבר שהקידום הממומן יכול לענות עליו.

חסרונות קמפיין ממומן

החיסרון הראשון שניתן להצביע עליו נעוץ בכל שבסופו של דבר מדובר בכסף. נכון שגם קידום אורגני עולה כסף (בהנחה שאתם משלמים לחברת קידום אתרים) אלא שכאן התשלום תלוי גם בתחרותיות שיש על מילות המפתח הדרושות לכם, דבר שעשוי לייקר את התשלום. חיסרון נוסף מתבטא בכך שרבים מהגולשים נוטים באופן טבעי לדלג על המודעות הממומנות, כך שפעמים רבות הקמפיין הזה לא כל כך יעיל. הפתרון לכך הוא להשקיע גם בקידום אורגני וגם בקידום ממומן שכן כך תוכלו להגדיל את הנוכחות שלכם בשני המקומות ולוודא שכולם יגיעו אליכם ולא משנה דרך איפה.